Rozhovor s porotkyní Miss APV 2021 Tamilou

Tamila je člověk s mnoho schopnostmi ale hlavně zkušená modelka a účastnice světových soutěží miss. A nyní ji můžeme přivítat zároveň jako porotkyni letošní Miss Ateliér Pod Vilami, kde spolu s ostatními členy poroty vybere celkovou vítězku.

Tamila Khodjaeva

Ahoj Tamilo, můžeš se nám v krátkosti představit? 

Zdravím vás. Za prvé dovolte mi říct že jsem nekonečné vděčná za takovou příležitost se stát porotkyně soutěži Miss Ateliér Pod Vílami. Jsem jedním slovem umělkyně – modelka, moderátorka a herečka.

Tamila Sparrow - modelka - atelierpodvilami.cz
Tamila Sparrow – Martin Kamín – atelierpodvilami.cz

Co z těch tří profesí tě baví nejvíc?

Nikdy jsem si nemohla vybrat pouze jednu. Protože všechny tři mají ve skutečnosti dost dobrého. Především to, že to jsou v podstatě vystoupení, představení – na scéně, na fotce, na molu. Právě ten pocit, že jsem „před publikem“ mě baví nejvíce.

Takže soutěže Miss jsou pro tebe jako stvořené. Napiš nám tvé zkušenosti s nimi.

Asi ano. Však jsem začala na ně myslet relativně pozdě, když mi bylo již 26 let. Kvůli věkovým omezením jsem se nemohla dostat do národních soutěží v ČR, tak jsem rozhodla, že si vyzkouším podat přihlášku sama, rovnou do Miss Global 2018. Za nějaký čas se ozvali a vybrali mě prezentovat stát, ze kterého pocházím (Uzbekistán). Musím říct, že moc mě tam chtěli vidět, a Vesmír mi asi také pomáhal, takže jsem našla sponzory, podporu, a konečně získala titul II vicemiss Miss Global 2018. To byla těžká cesta ale stála za to. 

Tamila Sparrow - modelka - atelierpodvilami.cz
Tamila Sparrow – Martin Kamín – atelierpodvilami.cz

Jaké zkušenosti jsi si z této soutěže odnesla? 

Tato zkušenost mi otevřela oči, jsem poznala moc zajímavých lidí a konečně mě to přivedlo k tomu, že byla jsem pozvána reprezentovat Českou republiku na soutěže Miss Planet. Na co se moc těším, jakmile situace v Kambodži dovolí.

Co by podle tebe měla splňovat vítězka Miss Ateliér Pod Vilami?

Podle mě měla by být sebevědomá, umět reprezentovat samu sebe, ale otevřená dalšímu rozvoji. Jsem jistá, že každá je v něčem unikátní, ale někdo je trošku více v právě tento okamžik.

Co bys poradil začínajícím modelkám?

Být připravené na to, že modeling je jako každá práce, vyžaduje nějaké dovednosti a disciplínu. Ne vždy je to jenom o zábavě, ale o komunikaci s lidmi, o tom, že každý člen týmu má svůj přístup a ne vždy splňuje vaše očekávání. No, a nejdůležitější věc, na kterou každá z nás vždy musí myslet: můžete být odmítnutá. Můžou vybrat někoho jiného, může se stát, že někdo zaujal klienta více v této chvíli. Z různých důvodů. A to se bude stávat vždy. Hlavně, musíte věřit v sebe, a nevzdávat se. Určitě se podaří příště.

Tamila Sparrow - modelka - atelierpodvilami.cz
Tamila Sparrow – Timur Gumerov – atelierpodvilami.cz
Tags: , , , , , , , , ,

Rubrika:

Autor článku: Monika Smutná

Čtěte dál...

nejsou