Rozhovor s fotografkou a porotkyní Denisou Melvadovou

Denisa je nejen fotografka, ale také modelka a influencerka. Nyní vám ji představujeme jakožto další porotkyni Miss Ateliér Pod Vilami.

Denisa Melvadová | Ateliér Pod Vilami
1. Ahoj, v první řadě se nám prosím v krátkosti představ.

Jmenuji se Denisa Melvaldová. Vystudovala jsme dvě vysoké školy, jelikož mě baví se posouvat dál. Dlouhé roky se věnuji fotografování, herectví, hostesingu a modelingu (zúčastnila jsem se několika soutěží krásy a pomáhala jsem s organizací nespočetně společenských a sportovních akcí, veletrhů, oslav, workshopů apod.). Focení mě vždy bavilo a to jak před foťákem, tak za ním. Jako modelka jsem měla tu čest fotit pro několik časopisů (Playboy, Maxim, Motobike, Tuningcars ) a nafotit několik kalendářů. Velice ráda mám i sportovní eventy bojových umění, kterých se pravidelně účastním jako ring girl a sama se treninku bojovým sportům věnuji několikrat týdně. Focení je mojí vášní už od střední školy. Jsem šťastná, že mohu dělat to, co mě nejvíc baví. Každá fotografie je pro mě originál, stejně tak jako každý jednotlivý člověk, kterého mohu zvěčnit. Nejradši zachycuji nenucené momenty plné emocí. Nezáleží na tom, jak člověk vypadá, záleží jak se při focení cítí, tyto emoce také bude vyzařovat fotka i po letech. Fotím kohokoliv bez rozdílu pohlaví, věku, nebo váhy. O krásný zevnějšek se ráda postarám já nebo zlaté ručičky mých zkušených vizážitek. Také spolupracuji s několika dalšími profíky, kteří doplnují můj tým.

2. Jak dlouho fotíš?

Focení je mojí vášní už od střední školy (8 let) . Tehdy mě focení velmi nadchlo a stalo se mou celoživotní vášní. Fotografie mě fascinují a nikdy mě jejich tvorba nepřestane fascinovat a bavit.

Denisa Melvadová | Ateliér Pod Vilami

3. Focení tě živí, nebo máš mimo to i jiné zaměstnání?

Minulý rok v únoru jsem dostudovala a od té doby se focením živím “ na plný úvazek” jako osvč.

4. Máš za sebou nějakou výstavu/fotky v časáku apod.?

Zatím ne, ale mám to v plánu.

5. Co fotíš nejradši?

Nejraději fotím krásné ženy. To mi jde focení hladce a fotky mají nejlepší výsledky i ohlas. Takže řekneme beauty portréty. Ale ráda také fotím fashion, reportážní fotky – momentky. Občas mě baví i produktová focení, to je pro mě odpočinek.

Denisa Melvadová | Ateliér Pod Vilami

6. Co fotíš nejmíň nejradši?

Šperky.

7. Nikon nebo Canon?

SONY (ale začínala jsem na Nikonu).

8. Indoor nebo outdoor?

Outdoor – přirozené světlo, kresba, pozadí, a je to zadarmo (smích).  Indoor má samozřejmě. také své výhody ( nelimituje vás počasí), ale zatím nejsem mistr svícení.

9. Je pro tebe u fotomodelky důležitá výška?

Spíše ne, důležitá je pro mně souměrnost těla, celkový vzhled, enegie.

10. Co by podle tebe měla splňovat vítězka Miss Ateliér Pod Vilami?

Měla by mít dobrou pleť, pečovat o své tělo, sportovat. Měla by být spolehlivá, mít chuť zlepšovat se (“enegičnost”), charizma, zajímavou tvář a minimum plastik.

Denisa Melvadová | Ateliér Pod Vilami

11. Co bys poradila začínajícím modelkám a fotografům?

Nevzdávat se. Zdokonalovat se, vzdělávání nikdy nekončí. Nebrat si kritiku moc k srdci. Modelky by se měly mít rády, pečovat o sebe, aktualizovat si portfolio. Fotografové, hlavní je fotit, fotit, fotit. Zkoušet nové úhly. A dobře se naučit postprodukci.

 

Chtěly by jste s Denisou fotit zcela zdarma v ateliéru? Zkuste štěstí v Miss Ateliér Pod Vilami.

Denisu můžete sledovat např. na jejím instagramu.

Tags: , , ,

Rubrika:

Autor článku: Monika Smutná

Čtěte dál...

nejsou