Fashion by Barbra Binks, rozhovor s Bárou

Představujeme dalšího sponzora Miss Ateliér Pod Vilami a to šikovnou návrhářkou Barbru Binks...

Báru, alias Barbru můžete potkat nejčastěji v jejím pražském ateliéru, kde pravděpodobně zrovna šije oblečení pro Daisy Lee nebo jinou odvážnou ženu. Její modely totiž běžně na ulici nepotkáte. Průhlednou sukénku nebo mermaid podprdu jen tak někdo na večírek neoblékne, nicméně naše budoucí výherkyně Miss Ateliér Pod Vilami (přihláška) bude mít tu možnost, jelikož právě tuto sukni Barbra darovala do soutěže.

A pokud se i vy řadíte mezi ty odvážnější, nebo nutně potřebujete nějakou vychytávku pro váš outfit (nově lze objednat i “peněženku“ na párty), můžete se Báře ozvat např. na jejím instagramu nebo facebooku. A teď přejdem k tomu rozhovoru. 🙂

  

 

Ahoj Báro, jak jsi se dostala k šití oblečení a jak je to dlouho?
Ahoj, dělat oblečení jsem chtěla už od malička. Vystudovala jsem střední průmyslovou školu oděvní v Holešovicích, ale po maturitě jsem to dělat fakt nechtěla. Nicméně cca 5 let zpátky jsem se úplnou náhodou dostala do krejčovské firmy Loram, která se zabývá šítím pánské business módy. Zjistila jsem, že mě to baví a chtěla bych to dělat, a tři roky na to jsem si založila vlastní značku. Kdyby mi ale na začátku nenapsala Sharlota, že se jí líbí, co dělám, tak bych asi neměla odvahu začít úplně sama.

Sharlota Barbra Binks

Takže jsi šila nějaké oblečení Sharlotě. Jaké další zajímavé tváři jsi šila nějaké oblečení či doplňky?
Přesně tak, Sharlotě, dále první české barbie Gabriel Jiráčkové, Lili Khousnoutdinové (přítelkyně miliardáře Karla Janečka) a nebo nyní nejčastěji Daisy Lee.

Které kousky šiješ nejčastěji? Je to spodní prádlo, oblečení nebo doplňky? Po čem je největší poptávka?
Největší poptávka je po extravagantních outfitech na párty a na festialy. Konkrétně jeden outfit zkládající se z průhledné sukně, croptopu a highwaist kalhotek. Ale velký boom také slaví krajkové spodní prádlo, do kterého investuje čím dál tím více žen.
Co by jsi asi dnes dělala za práci kdyby jsi nešila?
Zcela přesně nevím, ale pravděpodobně makeup artistka. Mám problém s autoritama, takže bych musela dělat něco, kde by mě nikdo neponaučoval a nebuzeroval.
Barbra Binks

Chystáš něco v následujícím roce? Nové modely, přehlídku apod.?
Modely určitě, vždycky když mě políbí můza, tak tvořím. Každopádně nejsem úplně plánující typ, takže uvidím.

 

Tags: , , , , ,

Rubrika: ,

Autor článku: Monika Smutná

Čtěte dál...

nejsou