18 českých fotografů, které stojí za to sledovat

Minule jsem vám ukázala pár zahraničních fotografů, dnes bych vám ráda ukázala několik českých. Berte prosím v potaz, že jde o můj subjektivní názor a také je dost možné, že jsem na několik z vás určitě zapomněla. ;)

@adelabellini tvoří nejčastěji po boku makeup artistky Katky, což je naprosto famózní match! Mezi jejími modely můžete najít nejen Sharlotu, Jana Bendiga či Bena Christovaa, ale nafotila např. i koncert slovenskému rapperovi Rytmus.

 

 

@Kenjishotbook vám stoprocentně nemusím ani představovat. Většina ho pozná dle jeho unikátních presetů a mnoho z vás bylo pravděpodobně i na jeho workshopu.

 

 

@karolinaryvolova už asi taky sledujete, ale v tomhle seznamu prostě nesmí chybět! A pro ty, kteří ještě nezačali, věřte, že její pohádkový svět plný víl a princezen vás chytne za srdce a u jejího instagramu zůstanete zírat min. půl dne.

 

 

@michaltrojan.cz má pro fotku nesmírný cit a i když má většinu modelek spoře oděných, nikdy to nevypadá lacině.

 

 

@jakubsodomkacz je pro mě osobně jeden z opravdu TOP českých fotografů a to už jen proto, že pracuje s denním světlem jako málo kdo a za jeho fotkami vidím život.

 

 

Nebaví vás načančané holky v posteli a u vody? Mrkněte na fotky s příběhem od @frantisekkonopa !

 

 

Jestli vás baví pohádkové fotky, nesmíme zapomenout na @marketanovakphoto .

 

 

Fotky od @martinstranka jste mohli vidět už ve spoustě magazínech, ostatně jako já. Což byl důvod zavítat na jeho sociální sítě. Už jste tam taky?

 

 

@husekmiroslav je výborný beauty fotograf, a i když jsem jeho práce objevila teprve nedávno, obdivuji jeho schopnosti všemi deseti.

 

 

@majficom začala jako vizážistka od čehož přešla k fotoaparátu. A leč o sobě říká, že se teprve učí, nevadilo by mi vídat její fotky v zahraničních magazínech.

 

 

Terryho Richardsona znáte? Tak @jako_photography taky ne? Jestli ne, máte se co učit!

 

 

Půlka lidí ho miluje, půlka lidí ho nemůže vystát. Já samozřejmě patřím do té první kategorie, a to je důvod, proč @zltydodo_punkart pořádá workshop u nás v ateliéru!

 

 

Od workshopů po fashion editorialy světových značek, to je @pavelberanphotography .

 

 

@petrasupkova má rozhodně svůj styl, který se neztratí v davu. Navíc ze svých modelů dělá romantické postavy, za které by se ani Charlotte Brontëová nemusela stydět.

 

 

Mezi další superženy patří ale i @miaphotovisage , která se věnuje nejen fotografii, ale také také líčení, miminku a do toho stihla nafotit celebrity jako Mikolas Josef či kapely jako Billy Talent a Green Day.

 

 

@maxxfoto_lucie_balde patří dle mého ke špičce českých fotografů, i když na to její počet sledujících nevypadá. Možná jí můžem pomoci ne? 🙂 A věděli jste, že díky Lucce můžem obdivovat fotky českého modela Ladyka? Protože právě ona vyfotila snad jeho úplně první profi foto, po jehož zveřejnění se strhla lavina dotazů, kdo vlastně ten charismatický chlap je!

 

 

@petrkozlik_photo je pro mě novinka, nicméně o to víc jeho skvostných fotek si můžu poprvé prohlédnout. A vám doporučuji to samé!

 

 

A na závěr pro mě další novinka a to @bobusak . Fotí, cestuje a jeho instagram mě sakra baví. Pokud nevíte, co dělat při takhle ošklivém počasí, teď už víte.

 

 

Samozřejmě by se dalo pokračovat, pak by se ale článek jmenoval 100 českých fotografů,… a to už by nikdo nečetl. Takže možná další díl? Nominovat fotografy do článku můžete dole v komentářích. A taky se můžete brzy těšit na české TOP vizážistky. 🙂

Tags: , ,

Rubrika:

Autor článku: Monika Smutná

Čtěte dál...

nejsou