1.díl | Budu si s váma povídat

Totiž, spíš si budu povídat pro sebe a vy to budete číst. To zní fér, ne? A budu povídat o focení, heč. A hlavně teda vždycky před tím povídáním budu fotit, tadyhle v ateliéru, aby se neřeklo, že nevim, o čem mluvim.

(Foto: Jan Oplt photography)

Než začnu povídat o focení, tak bych možná chvilku měla povídat o sobě. Jen tak maličko, abyste si stačili udělat obrázek. (Pokud nejste zrovna umělecky zdatni, tak tento krok můžete vynechat.) Každopádně když jsem projížděla svoje fotky, nenašla jsem žádnou příhodnou aktuální, proto právě obdivujete fotku dva roky starou, ale zato s vesmírem. A to se počítá. Teď vypadám o dost strhanějc, kruhy pod očima bych mohla pomalu používat místo podprsenky a odrosty mam tak dlouhý, že začínaj vypadat jako ombré. Už možná začínáte chápat, proč jsem nenašla žádnou aktuální fotku, která by se hodila.

Nejspíš právě proto jsem začala lehce ustupovat od focení sebe samé a přibližovat se k focení ostatních. To je totiž děsně fajn. Nemusíte vypadat dobře, můžete mít na sobě cokoliv, v jakýmkoliv počasí a ještě si můžete říkat fotograf. A profesionál. Protože každej, kdo má zrcadlovku je profesionál. To je jasný. Něco jako černej pásek v karate.

A co fotím? Momentálně nejčastějc zápisky. Svoje, cizí… Každopádně v tý nejvíc profesionální a nejvíc zrcadlovkovější rovině fotim většinou portréty nebo třeba glamour. Protože mam krásný kámošky, který už jsem si lehce vycvičila na pózování, jde to docela samo. Jen občas nastává chyba v komunikaci mezi rukama a foťákem, za což samozřejmě můžou nepříznivý povětrnostní podmínky. Můj fotící aparát se zove Canon (pro přátele Rudolf) a velmi často fotím s objektivem 18-55 mm.  Totiž, fotím s ním vlastně pořád, protože, jsem zatím neměla tu šanci stát se hrdým vlastníkem nějakého dalšího. Avšak moje narozky se blížej, takže jestli chcete, abych byla šťastná a spokojená, víte, co dělat. Mrk, mrk.

Mám dojem, že obrázek máte. V příštích článcích se už budu vykecávat hlavně o ateliéru a o tom, co se tam dá všechno dělat. A jestli jste stejně tak nadšený jako já, nepřestávejte refreshovat stránku, protože report z nedělního focení už se blíží.

Tags:

Rubrika:

Autor článku: Kateřina Janečková

Čtěte dál...

nejsou